2012 m. lapkričio 9 d., penktadienis

Šventinis kiaulienos kepsnys su šokolado padažuReikės:
kiaulienos nugarinės su kauliuku,
marinatui: gvazdikėlių, kvapniųjų pipirų, cinamono, muskato, kardamono, čili pipirų, šviežiai maltų juodųjų pipirų, druskytės, citrinos sulčių, aliejaus, garstyčių.
Dar reikės:
0,5 l baltojo sauso vyno,
50 gr sviesto,
50 gr grietinėlės,
Miltų.
Konservuotų vaisių puošti.
Padažui reikės: gvazdikėlių, cinamono, muskato, raudonų aitrių pipirų, juodų pipirų, 100 gramų juodojo šokolado.
Geriausia tinka tas, kurio sudėtyje didžiausias kakavos kiekis – 75 ar net 85 procentai. Paieškokit, nerasit - tai tiks ir lietuviškas, bet tada dėkite mažiau – 50 gramų ir kokius du kupinus šaukštus kakavos miltelių. Be cukraus, grynos kakavos.

Viską marinatui sumaišome ir gerai įtriname mėsą. Paliekame mažiausiai porai valandų pastovėti. Galite taip marinuoti mėsą ir per naktį. Tada dedame mėsą į keptuvą, pridengiame folija, užpilame pusę litro baltojo vyno ir pašauname kepti. Kepame porą valandų nuolat palaistydami kepsnį baltu vynu. Vyną rinkitės nebrangų - tiks ir parduodami tetrapakeliuose. Pirkdami žiūrėkite - tai turi būti baltas, sausas, stalo vynas. Sultinį, kuris susidarė kepant mėsytę, perkošiam.
Dabar svarbiausia - padažas.
Keptuvėje ištirpinam sviestą, suberiam miltų šaukštą, kakavą, šokoladą, pamaišom, supilam sultinį, prieskonius (gvazdikėlius, cinamoną, muskatą, raudonus aitrius pipirus, juodus pipirus) ir maišydami kaitinam iki užvirimo, tada supilam grietinėlę, pamaišom ir, nukėlę nuo kaitros, uždengiam.
Kepsnį patupdom papuoštoje salotomis lėkštėje ir apdėliojam visokiausiomis marinuotomis ir konservuotomis daržovėmis. Prie tokio kepsnio tinka ryžiai.

 „Baltojo katino svetainė“, 2004 gruodžio 26 d. eteris

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą